ORLY Color AMP'D | FLEXIBLE COLOR + FLEXIBLE SEALCOAT - Endless Summers & Cali Swag

12 lis 2016

Endless Summers & Cali Swag
"Nosi się jak hybrydę, usuwa jak zwykły lakier" - takie hasło przyświeca systemowi ORLY Color AMP'D Flexible Color. W tym wpisie opowiem Wam ze szczegółami o tym systemie i pokażę dwa kolory, które posiadam. Jeśli nie miałyście jeszcze do czynienia z lakierami AMP'D, to zapraszam do dalszego czytania.


CZYM JEST ORLY COLOR AMP'D?

 To dwustopniowy manicure, który składa się z koloru (FLEXIBLE COLOR) oraz specjalnego topu (FLEXIBLE SEALCOAT). Lakiery te mają imitować hybrydy, jednak nie ma tu potrzeby używania lampy UV. Podobne rozwiązania z pewnością znacie z konkurencyjnych marek. Przy Color AMP'D po 3 dniach musimy powtórzyć aplikację preparatu, czyli krok 2. Ma to na celu przedłużenie trwałości koloru. Pomyślałam, że najlepiej będzie sprawdzić trwałość lakierów z powtórzeniem aplikacji topu i bez niego. Mogłoby się bowiem okazać, że ponowne malowanie jest zbędne, ponieważ sam lakier z jedną warstwą preparatu będzie odpowiednio trwały. Warto pamiętać, że każda płytka paznokciowa jest inna i ten sam lakier u różnych osób ma inną trwałość. W dalszej części dowiecie się co wynikło z tego "eksperymentu".
FLEXIBLE COLOR + FLEXIBLE SEALCOAT

PLUSY, MINUSY I FUNKCJE COLOR AMP'D

Jedynym minusem jest dla mnie ponowna aplikacja sealcoatu po 3 dniach, choć na całe szczęście dość szybko wysycha, więc to taki połowiczny minus. Przejdźmy teraz do plusów i funkcji tego systemu: 
- pędzelek, który ma odpowiednio gęste włosie przycięte na brzegach na półokrągło. Dzięki temu lakier zaaplikujemy za jednym razem, doprowadzając kolor pod same skórki z dużą precyzją. 
- nakrętka Gripper Cap, która jest już standardem ORLY i spotkacie ją również przy ich innych lakierach. Dzięki temu, że jest gumowa i specjalnie wyprofilowana, nie wyślizguje się z ręki i łatwiej ją odkręcić.
- czas schnięcia jest szacowany na mniej nić 8 minut. Przyznaję, że nie siedziałam z zegarkiem w ręku i nie śledziłam procesu schnięcia co minutę, ale już po upływie 10-15 minut mogłam zabrać się za wykonywanie drobnych czynności.
- SMUDGE FIXING TECHNOLOGY, to hit nad hitami! Technologia ta niweluje smugi i zapewnia nieskazitelne wykończenie - gładkie i pełne blasku.
- trwałość dłuższa nawet o 75% od zwykłych lakierów.
- usuwanie o 85% szybsze niż w przypadku hybrydy. Do zmycia wystarczy zwykły zmywacz.
- zapach, to aspekt, o którym nie przeczytałam nigdzie indziej. Sealcoat po wyschnięciu pachnie bardzo ładnie. Znam ten zapach, bo w pobliżu mojego domu rośnie jakiś krzak/drzewo, które pachnie identycznie, a ja od dawna zachwycam się tym zapachem. 


STOSOWANIE ORLY COLOR AMP'D

Jak wspomniałam wcześniej, ten system to tylko dwa kroki. Przed nałożeniem koloru nie stosujemy żadnej bazy. Jedyne o czym warto pamiętać, to przemycie płytki paznokcia alkoholem/cleanerem. Ta czynność polepsza trwałość każdego manicure, gdyż usuwamy w ten sposób tłustą warstwę i osad. Na tak przygotowane paznokcie nakładamy 2 warstwy lakieru FLEXIBLE COLOR. Malowanie zakańczamy 1 warstwą topu FLEXIBLE SEALCOAT. Dla przedłużenia trwałości lakieru, zaleca się ponowną aplikację topu po 3 dniach.

DOSTĘPNOŚĆ

Lakiery dostaniecie na stronie colorblast.pl, a do wyboru macie aż 36 kolorów.
Endless Summers & Cali Swag
Jako pierwszą wypróbowałam boską czerwień ENDLESS SUMMERS. Ta czerwień ma bardzo dużo nut pomarańczowych przez co jest niebanalna. Przy tym kolorze zastosowałam ponownie po 3 dniach krok 2. Dziewiątego dnia przez przypadek uderzyłam paznokciami o szafkę i na prawej ręce miałam dwa odpryski, ale druga ręka była w stanie idealnym. 
Endless Summers ORLY Color AMP'D

CALI SWAG, to taka fuksja z dużą dozą różu. Bardzo kobiecy kolor. Na filmiku zobaczycie jak sprawdza się w akcji ten lakier, ale tu Wam wspomnę, że wysycha na delikatna satynę. Przy nim nie stosowałam 3 dnia topu i 5 dnia paznokcie nadawały się do zmycia. Końcówki zdecydowanie szybciej się przetarły niż w przypadku ENDLESS SUMMERS, gdzie SEALCOAT był użyty dwa razy. Wniosek? Krok 2 po 3 dniach jest obowiązkowy, jeśli zależy nam na trwałości.
Cali Swag ORLY Color AMP'D

FILM NA YOUTUBE
Pierwszy raz przygotowałam dla Was także materiał filmowy. Nigdy nie miałam styczności z montażem, ale starałam się, by wszystko było jasne i czytelne w odbiorze*. Jak wyszło, pozostawiam to Waszej ocenie. Życzę miłego oglądania! :)
*Polecam włączyć HD.FLEXIBLE SEALCOAT ORLY Color AMP'D
Który z kolorów przypadł Wam bardziej do gustu? Korzystałyście już z lakierów o takim charakterze, czy nie?

*lakiery otrzymane w ramach współpracy z Orlybeauty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz