DIY mata do stemplowania + szablon do pobrania

4 lip 2016

Jeśli lubisz robić stemplowe naklejki (a nie chcesz wydawać większych pieniędzy na maty silikonowe), potrzebujesz maty do zabezpieczenia biurka przy malowaniu paznokci lub chcesz odbijać wzory z płytek w celu ich sprawdzenia, a później łatwo to zmyć, to ten wpis jest dla Ciebie. W dalszej części dowiesz się jak wykonać matę DIY i pobierzesz za darmo projekt do wydruku.


Właściwie, to powinnam zacząć tak: "Dawno, dawno temu zobaczyłam filmik na YouTubie (o ten), pod wpływem którego zrobiłam ten projekt. Ten czekał i doczekać się nie mógł na udostępnienie...". 1 marca uchyliłam rąbka tajemnicy na Instagramie:

 Autorka filmu skorzystała z szablonów dostępnych na blogu Nail Lacquer UK (zobaczycie je tutaj). Choć jest tam wzór nieco podobny do mojego, to jednak potrzebowałam paznokci dłuższych i nieco węższych, jak najbardziej zbliżonych do moich. W rezultacie wyszły i tak trochę większe, ale to mi nie przeszkadza. Jeśli ten kształt nie jest Waszym, to koniecznie zajrzyjcie na wcześniej podlinkowany wpis. 

MATA DO STEMPLOWANIA ZA 2,20 zł

DRUKOWANIE
Jeśli macie drukarkę w domu, to zaoszczędzicie groszówki. Ja natomiast musiałam wydrukować szablon na mieście. Specjalnie przygotowałam projekt pozbawiony kolorów, żeby nie podnosić kosztów. Czarno-biały wydruk kosztował 0,20 zł*. Musicie jednak zwrócić uwagę na jego jakość - najlepiej żeby była ustawiona na jak najlepszą. W punkcie, w którym wykonywałam całość, jakość czerni po wydrukowaniu nie do końca mnie zadowala. Chodzi tu głównie o paznokcie, które są całe wypełnione czernią - ta wyszła na kartce dużo jaśniejsza. 

LAMINOWANIE (format A4)
Koszt: 2 zł*. Laminowanie odbyło się zaraz po wydrukowaniu, więc matę mogłam używać już tego samego dnia. Jeśli natomiast macie swoją ulubioną folię na dokumenty, która nigdy Was nie zawodzi, to laminowanie można pominąć, a szablon wsadzić do folii. Różnica między zwykłą folią na dokumenty, a tą do laminowania jest taka, że ta laminacyjna jest sztywniejsza i wiadomo - kartka tkwi w niej na stałe.
* Ceny mogą być inne w różnych punktach.

JAKOŚĆ MATY DIY + DODATKOWE UWAGI

NAKLEJKI STEMPLOWE NA FOLII LAMINACYJNEJ
Nie będę tu czarować, że jakość w przypadku samodzielnie wykonanej maty i tej silikonowej jest porównywalna. Co prawda nie miałam styczności z tą silikonową, ale obserwowałam na filmikach jak zachowują się naklejki w trakcie odklejania i zestawiłam to ze swoimi doświadczeniami z matą DIY. Generalnie za taką cenę wykonania i tak otrzymujemy bardzo dobrą jakość, a dodatkowo mata posłuży przez długie miesiące.
Oto kilka uwag:
- przed odbiciem wzoru najlepiej pomalować paznokieć na macie top coatem lub odbić wzór i przed kolorowaniem pomalować topem,
- nie radzę kolorować wzoru bezpośrednio na folii (bez zabezpieczenia, o którym napisałam wyżej). Niektóre lakiery po wyschnięciu mogą zbyt mocno przyczepić się do maty, przez co naklejka będzie się ciężko odklejać lub się pokruszy.

ODPORNOŚĆ NA ACETON I CZYSZCZENIE
Używam maty przy malowaniu paznokci za każdym razem od kilku miesięcy, kładąc przy tym mokre waciki na folii i nic się z nią nie dzieje. Bez problemu wyczyścicie pozostałości lakierów acetonem, czy też zmywaczem bez zawartości acetonu.

SZABLON DO POBRANIA

Plik udostępniam tylko do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na jego bezpośrednie udostępnianie na swoich Dyskach lub odsprzedaż w jakiejkolwiek formie. Po kliknięciu w poniższy link rozpocznie się automatyczne pobieranie z mojego Dysku Google. Miłego użytkowania! :)

POBIERZ SZABLON PDF

Wszystkie pliki na blogu udostępniam za darmo. Jeśli masz chęć podziękować wirtualnie, to kliknij poniższy przycisk i poślij ten wpis w świat :)


POCHWAL SIĘ ZDJĘCIEM GOTOWEJ MATY!
Jeśli zdecydujecie się na używanie maty, to będzie mi miło zobaczyć Wasze poczynania na zdjęciu. Na Instagramie oznaczcie mnie @madl_len.pl, a na Facebooku @Madllenblog

Korzystacie z mat silikonowych? Skusicie się na zrobienie własnej maty do stemplowania/zabezpieczenia biurka?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz