Transparentna baza peel-off Temix od Born Pretty Store + morski manicure

9 maj 2016

Czas na recenzję transparentnej bazy peel-off Temix, którą dostaniecie na Born Pretty Store. Zobaczycie, jak ta baza spisała się na paznokciach, ale także jak poradziła sobie z zabezpieczeniem skórek. Do tego wszystkiego wykonałam iście morski manicure z dużą ilością brokatu.
Pierwsze wrażenia - jeszcze przed użyciem: 
- Obawiałam się, czy taka rzadka konsystencja (prawie wodnista) będzie wystarczająco dobra do ściągnięcia manicure w jednym kawałku. W dalszej części recenzji wszystko się wyjaśni.
- Brak zapachu typowego lakieru, nie pachnie też klejem (jak baza peel-off z Miss Sporty, do której będę się dziś trochę odnosić)
- Mała pojemność, bo tylko 7ml Myślałam, że przy rzadkiej konsystencji będę musiała aplikować dwie, lub trzy warstwy. Tę kwestię również opisałam szerzej poniżej.
- Kolor lekko mętny.
- Zgrabna buteleczka z ładną naklejką w kształcie cukierka.

Baza peel-off Temix do zabezpieczania skórek:
Przy tym zdobieniu nie zabrakło brokatu, dla którego chyba głównie powstały tego typu bazy. Kolorową bazą pod zdobienie zrobiłam za pomocą mieszania kolorów stemplem, więc bałaganu przy tym jest sporo. Na skórki nałożyłam po jednej warstwie bazy. Bardzo szybko zaschła na skórze, lecz nadal pozostała błyszcząca, przez co nie miałam 100% pewności, że już mogę przystąpić do działania. Przy ruszaniu palcami baza zaczyna pękać, co zobaczycie poniżej. Niestety przy oczyszczaniu pęknięcia okazują się kłopotliwe, ponieważ nie ściągają się w jednym kawałku. W dodatku powyżej skórek zostaje sporo małych kawałków bazy, która jest problematyczna do usunięcia.
Podsumowanie: Jeśli chcemy używać tej bazy do zabezpieczania skórek, to lepiej nałożyć dwie warstwy. Należy uważać, żeby nie zalać paznokcia, bo przy ściąganiu możemy pozbyć się także zdobienia. Przy zdejmowaniu za bardzo się kruszy. 
Ocena: 3 na 5Do wykonania manicure, użyłam:
Transparentnej bazy peel-off Temix
DGMG10 - kod rabatowy, dzięki któremu dostaniesz 10% zniżki na wszystkie nieprzecenione produkty w sklepie. Przesyłka nierejestrowana jest darmowa.

Płytki BP-L015, także ze sklepu Born Pretty Store. Choć jej motywy są roślinne, to jeden z wzorów nadał się idealnie do udawania wody :) 

Zielonego lakieru do stemplowania z BPS
Lakieru Orly MIDNIGHT SHOW
Lakierów Bell Pastel Dream 03 i 02. Napisałam Wam o nich trochę więcej w tym wpisie -> CZARNY LAKIER DO STEMPLI - BORN PRETTY STORE + ZDOBIENIE Z PŁYTKĄ BP-75

Staruszka (3 lata ze mną) claire's 207. Jego krótką recenzję możecie poczytać tutaj: LAZUROWY ZACHWYT - CLAIRE'S 207
 Baza peel-off Temix na paznokciach:
Widziałam jaką konsystencję ma Temix (niemal wodnistą), ale mimo to zaryzykowałam i nałożyłam po jednej warstwie na każdym paznokciu. W dodatku tylko na jednej ręce, bo chciałam sprawdzić, czy manicure utrzyma się tak samo na obu dłoniach. Zdobienie nosiłam 3 dni, bez większych uszkodzeń. Niestety w trakcie czyszczenia skórek z bazy, naderwałam kawałek lakieru z małego palca, ale nie oderwałam go całkiem, więc trzymał się na słowo honoru ;) Mimo tego lakier z tego paznokcia odprysnął jako pierwszy. Resztę podważyłam pęsetą i powoli odrywałam. Jak możecie zauważyć na zdjęciach, zarówno lakier brokatowy, jak i zwykły odeszły w całości. Miejscami zostały jakieś resztki, które można łatwo usunąć zmywaczem. Stan paznokci po ściągnięciu bazy, oceniam na dobry z plusem (przebarwień nabawiłam się przy innym lakierze).
Podsumowanie: Baza peel-off Temix zdecydowanie lepiej sprawdza się pod zdobienia niż do zabezpieczania skórek. Pomimo małej pojemności produkt jest wydajny - wystarczy 1 warstwa, aby ściągnąć cały lakier. Wysycha na połysk. Czas schnięcia - w porównaniu do bazy Miss Sporty - jest bardzo szybki. 
Ocena: 4+ na 5

Korzystacie z baz typu peel-off? Macie swoją ulubioną?

* Produkt otrzymany w ramach współpracy z Born Pretty Store.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz