Dolina Charlotty Resort & SPA - Zoo, Fokarium

20 sie 2015

 Dolina Charlotty Resort & SPA mieści się w niewielkiej miejscowości Strzelinko, nieopodal Ustki. Kiedy pierwszy raz zobaczyłam to miejsce u Kasi, postanowiłam, że muszę się tam wybrać. Koniec kropka! 


Nie mogłam wymarzyć sobie lepszego rozpoczęcia weekendu - fantastyczna pogoda, godzinna trasa bez korków, piękne miejsce do zwiedzenia. Choć to już historia, to na zdjęciach nie uchwyciłam wszystkiego, ponieważ mamy zamiar jeszcze tam wrócić i poświęcić więcej czasu na odpoczynek. Latem wszystko prezentuje się pięknie, ale pomyślcie jak urokliwie musi tam być jesienią, kiedy drzewa zmieniają kolorystykę. Za cel obraliśmy zoo i fokarium, mimo iż w całym resorcie jest więcej atrakcji np. jazda konna lub park linowy. Martwiłam się trochę, że skoro nie będziemy gośćmi hotelowymi, to korzystanie z atrakcji nie będzie możliwe. Aby rozwiać wątpliwości postanowiłam napisać z zapytaniem na fanpage Doliny. Nie dość, że otrzymałam błyskawiczną odpowiedź, to na dodatek była ona pozytywna - nie trzeba być gościem hotelowym, by móc korzystać z atrakcji.

ZOO W DOLINIE CHARLOTTY

Bardzo przyjemne miejsce. Jezioro, wokół którego przebiega ścieżka z ławkami, a na środku wody znajdują się wyspy zamieszkiwane przez różne gatunki zwierząt - m.in. strusie, małpy, zebry, kangury. Między wyspami przepływa łódka, ale taki rejs to dodatkowy koszt (15 zł bilet normalny), dzięki temu można zobaczyć bliżej zwierzęta.  Na bardziej dostępnym lądzie też nie brakuje stworzeń. Są przeurocze osiołki, dziki, lamy, żubry, sarny, kozy, króliki, papugi, kaczki a nawet wielbłąd i wiele innych. Warto zobaczyć na własne oczy :)
FOKARIUM W DOLINIE CHARLOTTY

Poza godzinami pokazów miejsce nie jest tak oblegane przez ludzi. Foki najwidoczniej ten czas poświęcają na odpoczynek. Chociaż właściwie 4 pływały, a ten jeden osobnik siedział i spał, śliniąc się i chrapiąc w sposób komediowy :) Co chwilę tylko zerkał w moją stronę. Fokarium podzielone jest na 3 baseny. Jedynie w tym środkowym woda jest tak przezroczysta, ponieważ obok jest zejście do podwodnego obserwatorium. CENNIK, JAK DOJECHAĆ DO DOLINY CHARLOTTY, ADRES

Wszelkie niezbędne informacje znajdziecie na poniższych stronach:
Strzelinko 14
76-200 Słupsk

Byliście kiedyś w Dolinie Charlotty? Wakacji czas jeszcze nie dobiegł końca, więc może się wybierzecie? :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz