GIMP: Jak uzyskać efekt wyblakłych (przyciemnionych) kolorów? 3 poziomy do pobrania

8 cze 2015

przygaszone kolory, wyblakłe zdjęcia, jak uzyskać efekt przyciemnionych zdjęć w GIMPIE
Wyblakłe kolory dodają zdjęciom pewnego rodzaju tajemniczości.  Za pomocą GIMPa osiągniecie taki efekt w kilku krokach, a sam proces zmian nie zajmie więcej niż 5 minut. Na koniec  mam oczywiście coś dla tych z Was, którzy mimo wszystko wolą gotowe rozwiązania – 3 poziomy do pobrania, zupełnie za darmo.
Nie chcę Was gnębić ciągle tym samym, ale znów musicie się przywitać z poziomami. Zarówno jak w przypadku pastelowych leveli, tak i tu, wszystko jest dziecinnie proste. Jak to działa opisałam w tamtym wpisie, ale żebyście nie musieli męczyć się klikaniem, poniżej powielam zdjęcie z wytłumaczeniem.

EFEKT WYBLAKŁYCH KOLORÓW - GIMP

1. Otwórz zdjęcie, które chcesz edytować. Z paska menu wybierz „Kolory -> Poziomy…”
2. Zdjęcie po zastosowaniu poziomów. Ustawienia dla poziomu b1:
- „Wartość”; POZIOMY WEJŚCIOWE: 8 – 0,84 – 255 |POZIOMY WYJŚCIOWE: 43 – 232
Sami widzicie jak mało trzeba zrobić - przesunąć kilka strzałek i gotowe! :) 

3. Jeśli chcecie zapisać swoje ustawienia, wystarczy kliknąć w zaznaczoną strzałkę i z listy wybrać „Wyeksportuj ustawienia do pliku…”. Nadajecie nazwę i zapisujecie. Aby użyć zapisany poziom, z tej samej listy należy wybrać „Zaimportuj ustawienia z pliku…”.

Czas na porównania! :) One pomogą Wam zdecydować, który poziom lub poziomy pobrać. Linki z instrukcją tuż pod nimi.
przygaszone kolory na zdjęciach, GIMP

efekt przygaszonych zdjęć, wyblakłe kolory, GIMP
DO POBRANIA: b1 | b2 | c1

GDZIE I JAK WGRAĆ POBRANE POZIOMY


Pobrane poziomy należy przenieść do folderu levels, który znajduje się w folderze utworzonym przez program GIMP. U mnie nazywa się .gimp-2.8 - jeśli posiadacie tą samą wersję programu co ja, a nie możecie odszukać tego folderu, wystarczy wkleić pogrubioną nazwę w wyszukiwarkę Startu. 


Z chęcią popisałabym do Was jeszcze trochę, ale tu już nic więcej dodawać nie trzeba. Ciekawi mnie jednak czy lubicie takie klimaty na zdjęciach? Pobierzecie gotowe poziomy czy pokusicie się o stworzenie własnych?