Utwardzacz z żelazem ''Hard as STELL'' z PAESE. Odżywka na medal?

16 mar 2014

Utwardzacz z żelazem "Hard as STELL" PAESE
Przeszło miesiąc stosowania utwardzacza z Paese. Czas na podsumowanie rezultatów. Czy jest to odżywka godna uwagi?

Opis od producenta:
"Cel: cienkie, słabe, kruche i popękane paznokcie

Efekt: wzmocnione i twarde paznokcie
Profesjonalny preparat utwardzając płytkę paznokcia z dodatkiem żelaza. Tworzy powłokę ochronną na płytce paznokcia. Produkt zapobiega łamaniu, kruszeniu i rozdwajaniu się paznokci. Zaleca się regularne stosowanie preparatu co 2-3 dni przez okres trzech tygodni. Wyraźnie poprawia stan płytki paznokciowej. Stosowany jako top coat zapobiega blaknięciu lakieru oraz nadaje wysoki połysk.
Uwaga: zawiera formaldehyd. Chronić skórki tłuszczem lub olejem"
Cena: 17,90 PLN ale nie kupiłam go w tej cenie, gdyż znajdował się w świątecznej edycji Paese Box 
Pędzelek

Jak widzicie, na poniższym zdjęciu paznokieć nie jest w stanie idealnym. Rozdwajająca się i słaba płytka aż wołała o pomoc. 
Słaby paznokieć
Z moimi paznokciami jest tak, że nie wszystkie są w identycznym stanie. W najlepszej kondycji są te z serdecznego i małego palca. Mimo tego odżywkę aplikowałam na wszystkie. Rytuał powtarzałam co 2 dni. Myślałam, że efekty będą lepsze, gdyż producent tak wiele obiecuje. Minus zauważyłam po ponad dwóch tygodniach. Oczom ukazała się rozdwojona płytka na dwóch paznokciach. Byłam bliska rezygnacji ze stosowania, jednak dałam jej drugą szansę i nie żałuję. Koniec końców mam wzmocnione paznokcie i bardzo mnie to cieszy. Sama cena nie jest adekwatna do jakości (czyt. osiągniętych efektów), więc nie jest to rzecz, którą musicie mieć chyba, że u którejś z Was efekty będą bardziej zadowalające. Zapewne jesteście ciekawe jak dał się we znaki formaldehyd. Lekkie szczypanie miało miejsce tylko przy pierwszym zastosowaniu, później nie odnotowałam podobnego zjawiska. Pozostaje jeszcze kwestia utwardzacza jako top coat'u- nic specjalnego. Wolę używać top coat'u z essence. 

Ciągle łamiące i rozdwajające się wolne brzegi dały mi do myślenia. Bardzo dużo pracuję przy komputerze, dlatego postanowiłam zmienić kształt paznokci by zminimalizować ryzyko uszkodzeń. Tutaj zobaczycie jak wyglądają aktualnie.

12 komentarzy:

 1. Nie raz odżywki właśnie szczypią.. to mnie w nich odpycha. Lecz na okres wiosenno-letni zawsze coś kupuję by odżywić i poprawić ich wygląd ;) pozdrawiam:*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wiosnę i lato najlepiej wzmocnić je przez świeże owoce i warzywa :)

   Usuń
 2. Ja mam ten sam problem z rozdwajaniem się płytki, jednak od kiedy noszę lakiery hybrydowe mój problem zniknął :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hybrydy są fantastyczne, ale mi bardzo szybko nudzą się kolory i często je zmieniam :)

   Usuń
 3. Używam tego utwardzacza od dobrych kilku miesięcy. Zazwyczaj stosuję jako bazę pod inne lakiery. Zauważyłam, że paznokcie są mocniejsze i nie łamią się tak jak wcześniej, więc ja jestem z tego preparatu zadowolona. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam teraz ogromny problem z rozdwajającymi sie paznokciami i szukam czegoś dobrego, jednka wiem że tej odżywki nie kupie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tych odżywek jest multum do wyboru, szkoda, że nie wszystkie są skuteczne. Niestety nic konkretnego nie jestem w stanie Ci polecić.

   Usuń
 5. Mi też niestety rozdwajają się paznokcie, obecnie używam odżywki eveline 8w1 i jestem nawet zadowolona. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam i używam głownie jako bazy pod lakiery (na zmianę z bombą witaminową od Joko) i pod tym względem sprawdza się nieźle. Za to jako top- porażka w moim przypadku (rozmazuje i absolutnie nie przedłuża trwałości)...

  OdpowiedzUsuń
 7. Hmm z tymi odżywkami to różnie bywa i zawsze trzeba pamiętać o ryzyku jaki może przynieść w trakcie jej stosowania :) fajnie, że ta okazała się dobra a co za tym idzie? dobrze wiedzieć na przyszłość w razie w

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja bym była bardzo zadowolona z takich efektów! :) Na szczęście (tfu tfu) do tej pory nigdy nie miałam większych problemów z łamliwością oraz rozdwajanie się płytki paznokcia ^^

  OdpowiedzUsuń
 9. Wychodzi na to, ze odżywka się sprawdziła :)
  Oglądałam fotkę paznokci po jej użyciu i dla mnie super efekt!

  OdpowiedzUsuń