Poskromić HTML i CSS

7 mar 2014

Nauka kodów HTML i CSS

O tym jak wyglądały moje początki z HTML/CSS, kilka porad i strony, które sprawiły, że jestem zaradniejsza.


Moja przygoda z HTML/CSS zakiełkowała, wtedy gdy założyłam bloga. Chciałam go udoskonalać i dodawać mu charakteru. Wszystko pięknie, ładnie, ale z powietrza wiedzy nie wzięłam. Sama nie jestem w stanie stworzyć jakiegoś nowego kodu, ale jestem w stanie modyfikować te istniejące. Nawet nie wiecie ile razy coś sknociłam... Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana! 

Początkowo przeszukiwałam Internet wzdłuż i wszerz, tylko po to, by znaleźć tutoriale. Później założyłam testowego bloga (jeśli jesteś początkujący, nie eksperymentuj na tym blogu, na którym piszesz, bo później możesz się obudzić z ręką w nocniku), na którym był szablon z bloga właściwego. To właśnie na nim eksperymentowałam. Osobiście, wolę zrobić coś sama i po wykonanej pracy mieć satysfakcję, że mam takie umiejętności, niż nie próbować wcale i wysługiwać się innymi. Są oczywiście sytuacje, w których muszę poradzić się kogoś doświadczonego czy po prostu poprosić o pomoc. Zawsze jednak przed tym szukam, szukam i jeszcze raz szukam. Przyznam się Wam do czegoś- praktycznie zawsze działam na oślep. Albo wyjdzie, albo nie. Dobrze, że w edytorze HTML jest podgląd, bo dzięki niemu widzę czy coś się ruszyło/zmieniło. 

CSS wydaje mi się być przyjemniejsze. Właściwie to nie wiem dlaczego zyskał u mnie większą sympatię... Arkusze na Bloggerze dodaje się w tym miejscu:

Teraz czas na ukłon dla tych, którzy tworzą blogi/strony/fora, które zawierają bezcenne informacje. Kolejność przypadkowa.
Kliknij w nazwę by przejść dalej

6. Tajemniczy Ogród
AKTUALIZACJA 09.09.2015: 7. Blokotek

Zostawiam Was z tymi stronami i bawcie się dobrze! :)